Masayuki professzor tapasztalatai alapján az emberek 99,9%-ának veleszületetten kimozdult az egyik oldalon a csípőcsontja a keresztcsonthoz képest. A kialakult csípőcsont elmozdulásnak - a kialakulás okától függetlenül - jól körülírható
következményei vannak. Ezek egy része elsősorban a támasztó- és mozgatórendszer, tehát a csontok, izületek, izmok funkcionális eltérését, zavarát eredményezi. Másrészt különböző mechanizmusok által a belső szerveink területén is elváltozásokat okozhat. Ezek a funkcionális elváltozások a medence anatómiájából következően a kóros oldali alsó végtag relatív rövidülését is okozzák. Lábaink ezért eltérő hosszúságúaknak látszanak ugyan, de ez nem azt jelenti, hogy a csontjaink hosszúságában eltérés lenne. Az asszimetria miatt a kétoldali izomterhelés nem egyenlően oszlik el a két alsóvégtagon. Az állandó kompenzáció miatt túlműködtetett izmoknak egész sor egészségkárosító hatása van, amire itt most nem térünk ki.
Masayuki professzor szerint, ha egy ember teste szimmetrikus, izmai-kötőszövetei lazák, akkor az egé
sz test vér- és energiakeringése tökéletes, így egyszerűn képtelen
komolyabb betegséget kapni. A yumeiho masszázsban megkeressük az energiablokkok alapvető okait, amit a test asszimetriájában, és ezt követőn funkciózavarában látunk.
A yumeiho technikája, alapfogásai a Shaolinból származnak. Ezek a kolostorok voltak Kínában a buddhizmus bölcsői, és innen indult gyakorlatilag az összes harcművészet. Hogy több száz éve pontosan milyen technikát használtak, azt nem tudjuk, de az biztos, hogy a két világháború között a harcművészek már az általunk is használt fogásrendszert alkalmazták.
Ne feledje el bejegyezni telefonjába, noteszébe az élérhetőségeimet szükség esetére!
yumeihomester@gmail.com
+36 30 787 14 05